SBSGC5000473MXT Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 0.047UF 500V 1812 0.047µF Feed Through Capacitor 500V 10A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Part Nnumber
SBSGC5000473MXT
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 500V 1812 0.047µF Feed Through Capacitor 500V 10A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Producer
Knowles Syfer
Basic price
Categories Filters Feed Through Capacitors Manufacturer Knowles Syfer Series SBSG Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Capacitance 0.047µF Tolerance ±20% Voltage - Rated 500V Current 10A DC Resistance (DCR) (Max) - Operating Temperature -55°C ~ 125°C Insertion Loss 39dB @ 100MHz Temperature Coefficient X7R Ratings - Mounting Type Surface Mount Package / Case 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad Size / Dimension 0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm) Height (Max) 0.104" (2.64mm) Thread Size -
Following Parts
Random Products
(keyword SBSGC5000473MXT Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 0.047UF 500V 1812 0.047µF Feed Through Capacitor 500V 10A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad)