1206J0500223MXTE07 Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206 0.022µF Feed Through Capacitor 50V 2A 1206 (3216 Metric)
Part Nnumber
1206J0500223MXTE07
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206 0.022µF Feed Through Capacitor 50V 2A 1206 (3216 Metric)
Producer
Knowles Syfer
Basic price
Categories Filters Feed Through Capacitors Manufacturer Knowles Syfer Series EMI Filter Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Capacitance 0.022µF Tolerance ±20% Voltage - Rated 50V Current 2A DC Resistance (DCR) (Max) - Operating Temperature -55°C ~ 125°C Insertion Loss 43dB @ 100MHz Temperature Coefficient X7R Ratings - Mounting Type Surface Mount Package / Case 1206 (3216 Metric) Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height (Max) 0.051" (1.30mm) Thread Size -
Following Parts
Random Products
(keyword 1206J0500223MXTE07 Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206 0.022µF Feed Through Capacitor 50V 2A 1206 (3216 Metric))