1206J1000102MCTE01 Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 1000PF 100V 1206 1000pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 1206 (3216 Metric)
Part Nnumber
1206J1000102MCTE01
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V 1206 1000pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 1206 (3216 Metric)
Producer
Knowles Syfer
Basic price
Categories Filters Feed Through Capacitors Manufacturer Knowles Syfer Series EMI Filter Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Capacitance 1000pF Tolerance ±20% Voltage - Rated 100V Current 300mA DC Resistance (DCR) (Max) - Operating Temperature -55°C ~ 125°C Insertion Loss 27dB @ 100MHz Temperature Coefficient C0G, NP0 Ratings - Mounting Type Surface Mount Package / Case 1206 (3216 Metric) Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height (Max) 0.051" (1.30mm) Thread Size -
Following Parts
Random Products
(keyword 1206J1000102MCTE01 Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 1000PF 100V 1206 1000pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 1206 (3216 Metric))