1206J1000471MCTE01 Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 470PF 20% 100V 1206 470pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 1206 (3216 Metric)
Part Nnumber
1206J1000471MCTE01
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 20% 100V 1206 470pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 1206 (3216 Metric)
Producer
Knowles Syfer
Basic price
Categories Filters Feed Through Capacitors Manufacturer Knowles Syfer Series EMI Filter Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Capacitance 470pF Tolerance ±20% Voltage - Rated 100V Current 300mA DC Resistance (DCR) (Max) - Operating Temperature -55°C ~ 125°C Insertion Loss 18dB @ 100MHz Temperature Coefficient C0G, NP0 Ratings - Mounting Type Surface Mount Package / Case 1206 (3216 Metric) Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height (Max) 0.051" (1.30mm) Thread Size -
Following Parts
Random Products
(keyword 1206J1000471MCTE01 Knowles Syfer CAP FEEDTHRU 470PF 20% 100V 1206 470pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 1206 (3216 Metric))